Na vaší akci můžeme předvést několik typů vystoupení, nebo také workshopů, ze kterých si můžete vybrat níže.
Možnost focení s našimi samuraji je samozřejmostí. Stejně jako si s vámi naši členové v průběhu akce rádi popovídají a zodpoví případné dotazy o samurajích nebo Japonsku jako takovém.
Lze také ve spolupráci s vámi sestavit scénář vystoupení s příběhem či zapojením účastníků.
Souboj probíhá mezi 2-3 samuraji vysoké hodnosti v plné zbroji. Jeden vstup trvá max. 10 minut. Používáme různé druhy japonských zbraní a jejich kombinace: Jari (kopí), Naginata (což si lze představit jako kopí, jež má místo hrotu čepel meče), Tachi (polní meč, který se nosil zavěšený ostřím dolů a oproti kataně míval větší sori-prohnutí), Wakizaši (krátký meč), Tantó (japonský nůž nebo dýka) a případně i boj bez zbraně při ztrátě meče v boji. Po soubojích obvykle zodpovídáme případné otázky z publika.
Ukázka tradičního nástupu a postupu při lukostřelbě v bojovém poli. Při vystoupení používáme japonské luky (japonsky - yumi) typu daikyū. Které jsou se svojí délkou nejméně 220cm nejdelšími používanými luky v historii. Místo do nepřátel střílíme do pavéz a po vystoupení také obvykle zodpovídáme dotazy publika. V případě zájmu je po dohodě možnost nechat si vystřelit pár dobrovolníků tradiční japonskou technikou..
Ukázka sekání rýžové rohože (makiwara omote), která hustotou napodobuje lidské tělo. Ukázku provádíme za použití Katany, Wakizaši popřípadě Naginaty. Předvádíme různé sekací techniky.
Nově také předvádíme tuto obtížnou disciplínu ve zbroji za použití polního meče Tachi.
Po předchozí domluvě a za určitých podmínek lze nechat vybrané osoby základní techniku seku vyzkoušet.
Ukázka tradiční japonské techniky splétání šňůr na dobových stavech. Ukázky předvádíme v kimonech a výrobky nabízíme k prodeji návštěvníkům akce. Více v samostatném článku o Kumihimo.
Můžeme pro vás nachystat workshop pro maximálně 15 účastníků v jednu chvíli v případě uzavřeného typu nebo během předem domluveného časového okna průběžně zasvěcovat návštěvníky do postupu pletení náramků na jednoduchém pletacím disku ze saténových šňůrek. Další informace najdete v článku Kumihimo.
Shibari (japonsky “vázání”) je původně japonské umění vázaní uzlů. V západním pojetí tento styl zahrnuje i bondáž. V historii se vázání uzlů používalo k svazování zločinců, otroků či nevěstek s velkým důrazem na estetiku. V rámci workshopu si popovídáme o historii a prakticky ukáže základní typy na jednom z dobrovolníků z davu. Případně si zájemci můžou ve dvojicích zkusit vázání na sobě navzájem. Hodí se pro soukromější prostory a pro zájemce 15+.