GORIN - Samurajská show

Samurajská show naživo!

KUMIHIMO - Splétání šňůr tradiční japonskou technikou

Kumihimo je téměř 2 000 let stará japonská technika splétání šňůr. Umožňuje splétání kulatých a plochých šňůr pomocí jednoduchého tkalcovského stavu Marudai nebo Takadai. Od pradávna šnůry sloužily zejména jako spojující komponenty jednotlivých částí samurajské zbroje (ploché) nebo jako obijime na dámská kimona (kulaté) či mohly být použity k převázání dárkové krabičky. V dnešní době se technika dá využít i k jiným věcem jako jsou náramky, náhrdelníky, přívěsky, šnůry k převázání šatů, opasky a podobně.

Naši členové, jež se splétání šňůr věnují, založili samostatnou stránku na Facebooku. Prezentují tam svoji tvorbu a nové techniky v nichž se stále zdokonalují. Proto neváhejte a pokud vás kumihimo zaujalo sledujte jejich stránku: 

Kumihimo - japonské šňůry
Go to facebook page Kumihimo - japonské šňůry

 

kumi1

Rádi na akci živě předvedeme splétání šňůry a ukážeme již zhotovené šňůry či doplňky. Můžeme nechat splétat i návštěvníky po krátkém zaučení.

kumi2

Vyrábíme šňůry v různé délce, barvě, vzoru pro sageo k meči, obijime ke kimonu či pro jakoukoliv jinou příležitost po domluvě. Neváhejte nás kontaktovat.

kumi3
kumi4